top of page
Search

Pomozme UkrajiněSituace na Ukrajině se hluboce dotýká lidí po celém světě. Patříme k nim i my. Rádi bychom vyjádřili podporu rodinám i jednotlivcům, které válka zasáhla. Kteří museli opustit své domovy nebo za ně statečně bojují. A možná i vy hledáte způsob, jak se zapojit a podat pomocnou ruku – proto jsme sepsali tyto řádky.

Za On Point jsme se rozhodli primárně podpořit aktivity organizace Člověk v tísni. Tato organizace (mimo jiné) pomáhá obětem válečných konfliktů. Co dělá konkrétně pro obyvatele Ukrajiny, které aktuální situace donutila opustit zemi? Buduje pro ně zázemí, nabízí jídlo, hygienické potřeby i psychosociální pomoc. Vysílá humanitární kamiony i vlak na Ukrajinu a organizuje řadu dalších aktivit.


Je ale mnoho dalších možností, co můžete udělat. Sdílíme několik odkazů na kvalitní základní zdroje, které někteří z nás také využili.Hledáte podrobný rozcestník organizací a možností, jak pomáhat?


Pročtěte si přehledné stránky Stojíme za Ukrajinou.
Chcete osobně nabídnout ubytování, dopravu, materiální pomoc nebo třeba tlumočení?


Pro vás je určená stránka Pomáhej Ukrajině.

Máte k dispozici zdravotnický materiál, který můžete poskytnout?
Chcete si doplnit základní kontext? Nevíte, jak s dětmi mluvit o válce?


Dobře na nás působí stránka Samet na školách, která o tématu sdružuje vzdělávací materiály pro vyučující a žáky základních a středních škol.


Děkujeme všem, kteří pomáhají.

🇺🇦 Sláva Ukrajině! 🇺🇦

34 views

Comments


bottom of page