top of page
Search

Vladimír: „Prostředí v On Pointu je kreativní, bezpečné a laskavé“
Vladimír je skvělý vývojář a táta tří dětí. Má v sobě velký kus kreativce, praktika i kousek filozofa. Za zhruba 4 roky se stal jedním ze základních kamenů On Pointu a autorem mnoha řešení pro naše zákazníky. Společně jsme zavzpomínali na jeho začátky ve firmě a popovídali si, co mu poslední roky daly.


Zavzpomínáš, proč ses rozhodl pracovat v On Pointu?


Byla to shoda mnoha okolností a částečně i náhoda, tak jak to v životě často bývá. Jedním z důležitých faktorů bylo osobní doporučení od Miloše (pozn.: Senior Developer, který do On Pointu nastoupil hned po založení české pobočky), který byl můj „dlouholetý průvodce“ v několika předchozích zaměstnáních. Je to člověk, kterého si vážím, a jeho zkušenosti věřím. A zásadní byl i první dojem. Jakmile jsem potkal Petra, Stephena a Vincenta (pozn.: ředitelé všech poboček On Pointu), bylo to jasné.


Na pozici seniorního vývojáře jsi pracoval už v několika firmách a máš tak srovnání. Je On Point v něčem jiný? Co tě na práci u nás baví?


Ano, prošel jsem několika společnostmi. Nikdy v životě neporovnávám, takže ode mě nečekejte hanu ostatních. Jde spíš o nastavení každého člověka, co preferuje, v jakém prostředí chce strávit život. A zaměstnání je o podstatné části života. Často přirovnávám zaměstnání k rodině, protože je to jen další širší kruh kolem nás – proto jsou pro mě u obou důležité podobné hodnoty. Důvěra, zodpovědnost za celek, společná víra v hodnoty a kolektivní snaha, přátelská komunikace, osobní vztahy a také osobní zpětná vazba. To jsem zde našel. A všechno se to promítá dál i do vztahů k zákazníkům, se kterými člověk tráví také hodně času.


Jsme relativně malá společnost, člověk pracuje na mnoha projektech v různých technologiích, dle svých schopností a dovedností. Osobně mám prostor k inovacím i důvěru týmu (někdy zpětně 😊) při seberozvoji a vývoji nad rámec mé práce. A to je důležité. Dnešní svět nedovolí nikomu dlouho zůstat na stejném místě, pokud se nevyvíjí.

Takže zde tvá kreativita a nápady dostávají dost prostoru?


Většinou ano. Rád někdy trochu odbočím a vytvořím něco univerzálnějšího, co později můžeme využít i jinde. Petr (pozn.: zakladatel On Pointu) je novým nápadům otevřený a dává nám důvěru. A pokud zrovna v práci není možnost, stejně si prostor udělám. Často i ve volném čase. Kreativita je pro mě koření života.


V jakých oblastech ses zde za ty 4 roky rozvinul?


Věřím, že ve více oblastech. Pokud člověk pracuje na projektech zodpovědně, se zájmem a všímavostí, snad ani nejde, aby ho neposunuly. A my máme zajímavé a rozmanité projekty – však se přijďte podívat. 😊 Navíc spolupracujeme a není problém se na cokoli zeptat. Někdy to nejde osobně, tak pomáhá Jira. Je to přehledný systém, pomáhá s organizací úkolů, sdílením zkušeností, dokumentace. Pak většinou není třeba reagovat ihned – máme čas dokončit rozdělanou práci, určit si priority.


Co se osobní stránky týče, prostředí je zde kreativní, bezpečné a laskavé a obohacuje i osobnost člověka. Mám kolem sebe velmi inspirativní lidi – není možné se nenakazit.


Do týmu jsi přivedl i svou dceru Noru, která dnes pracuje na pozici konzultantky. Co tě k tomu motivovalo?


Všechno to, co jsem už zmínil. Ale není úplně pravda, že jsem ji přivedl. Podobně se to stalo v předchozím zaměstnání. I s nimi začala spolupracovat, protože se jim líbil její zápal, bystrá hlava a pracovitost. V případě On Pointu sehrála asi největší roli cesta na Maltu, kam jsme mohli vzít některého člena rodiny. Seznámila se s celým tehdejším českým a maltským týmem a přeskočila jiskra. Je to jen její zásluha. A jsem rád, že od ní slyším, že je zde spokojená.

Podobně to proběhlo i v případě Esterky, když jsme hledali programátorku. Jen jsem propojil dvě strany.


Jak hodnotíš firemní benefity, které On Point nabízí?


Jde o to, co je benefit. Nic nepovažuji za samozřejmé. Mimo bonusy jako 25 dnů dovolené, sick days a podobně považuji osobně za nejdůležitější benefit kancelář, lidi a atmosféru, jaká tu je. Je zde pěkné prostředí a cítím se tu dobře, jsem rád mezi lidmi. Líbí se mi i společné akce.


Kromě toho, že máme volnou pracovní dobu a možnost pracovat z domu, se dá s Petrem domluvit i na dalších věcech, když je to potřeba.


Co se týče vzdělávání, moc oceňuji interní školení. Každý, kdo má pocit, že může něco předat ostatním, na reálném a praktickém případě prezentuje ostatním svoje zkušenosti. Podle mě je to oproti teoretickým školením jednoznačně zajímavější, efektivnější a je to benefit pro nás i společnost. Přesně jak to má být.


Když jsme u interního školení, plánuješ sám nějaké připravit? A na jaké téma?


Ano, interní školení jsem se dokonce snažil nějakou dobu nastartovat a teď mám trochu výčitky, že jsem nakonec jeden z posledních, kdo ještě žádné své nerealizovali. Aspoň vidíte, že to není povinnost, ale dobrovolná záležitost. 😊 Už je to ale v procesu a chystám školení pro Azure function, obecně komunikaci Business Centralu s ostatními systémy a okolím.


Co bys vzkázal lidem, kteří přemýšlí o tom se přidat do týmu On Point?


Půjčím si slova jedné pro mě moc důležité paní: „Nevěřte mi, vyzkoušejte si“.


 

Chcete se přidat do našeho týmu?

150 views

コメント


bottom of page