top of page
Search

8 otázek pro developera Miloše Mikuláška


Přemýšleli jsme, jak vám nejlépe představit náš český tým. Nakonec nás napadlo sepsat pár otázek a kolegy prostě vyzpovídat, jako kdyby s vámi seděli v kavárně. A světe div se, dokonce jsme sami zjistili pár věcí, které jsme o sobě navzájem nevěděli!

Dnes představujeme našeho nejzkušenějšího vývojáře a zároveň našeho dvorního fotografa, Miloše. Do On Pointu přišel mezi prvními a jeho zásluhou přibyl do týmu i Vladimír


1. Co bys řekl sám o sobě?


Baví mě focení. Poslední dobou mě zajímá i historie a rád si přečtu dobrou knížku. K počítačům mě to vždycky táhlo a programování jsem si vybral, protože jde vlastně o takové hlavolamy, kterým se můžu v klidu věnovat. Ano, jsem introvert. :)


2. Jak dlouho se věnuješ Business Centralu / NAV?


Hmm, už to bude tak 20 let.


3. Proč jsi u něj zůstal tak dlouho?


Když člověk získá nějaké znalosti, má smysl na nich stavět dál. Je to dobrý systém a když se v něm vývojář zorientuje a dokáže vhodně použít už existující kód, jde práce pěkně od ruky.


4. Prošel jsi v minulosti i jinými pracovními pozicemi?


Ze školy jsem ekonom. Vystudoval jsem vysokou školu zemědělskou a začínal jako účetní ve státním statku. Ale už asi po půl roce jsem odjel do zahraničí a tam jsem si vydělal na první vlastní počítač. A pak už to „jelo“. Postupně jsem se učil databázové jazyky, C#, spravoval jsem weby... Taky jsme měli čtyři roky vlastní firmu a prodávali počítače, programy a zdravotnickou techniku propojitelnou s počítačem, třeba EKG. Vedl jsem i počítačové kurzy. Asi jediný krok stranou byly dva roky v Americe, kde jsem kromě práce všeho druhu studoval jeden semestr na univerzitě v Minnesotě.


5. Co máš na Business Centralu osobně nejraději?


Líbí se mi možnosti rozšíření. Systém je tvárný a dá se s ním dělat hodně věcí. Programátorské prostředí je... zkrátka programátorsky příjemné. :) Dokážeme v něm vytvářet moduly poměrně snadno a rychle.


Uživatele určitě potěší, že se v něm dobře vyhledávají informace. Když se člověk potřebuje zpětně podívat, jak co bylo zaúčtované, rychle se k datům dostane. Taky se dá automatizovat řada činností, což uživatelům hodně usnadní práci.


6. V čem podle tebe vyniká ve srovnání s jinými ERP systémy?


„Sosání“ informací zevnitř je lepší. Taky možnost integrace s dalšími programy je velmi slušná. Jak do Business Centralu, tak z něj ven. Podporuje moderní technologie, nativně podporuje xml a webservices.


7. Proč ses rozhodl jít do On Pointu? A co zde máš rád?


Protože mě lákají mezinárodní firmy. A když je to ještě takhle malá firma, je to o to lepší. Člověk není jen kolečko v systému.Je zde fajn atmosféra i lidi a člověk se dostane k zajímavým úkolům. Není to jen o Business Centralu, ale je zde vlastní server a počítačová síť – takže jsem si třeba mohl vyzkoušet vybudovat firemní virtuální síť. Když potřebuji, dostanu školení, pilujeme angličtinu...


8. Proč by si měl zákazník vybrat za poskytovatele zrovna On Point?


Jsme hodně komunikativní a vždycky se snažíme zákazníkovi poradit nejlepší řešení a vyjít mu vstříc. Když vzniknou problémy, řešíme je co nejdřív. Celkově se tu sešel dobrý tým lidí. Baví nás sledovat nové trendy, vzájemně se učíme a držíme krok s dobou. 


 

Potkáme se osobně?


Autor: Lenka Kovářová

31 views

Comments


bottom of page